SADA MAP ČESKO 1:40 000 | SADA MAP SLOVENSKO 1:40 000 | TURISTICKÝ ATLAS ČESKO 1:50 000 | TURISTICKÝ ATLAS SLOVENSKO 1:50 000

Cykloatlas Česko, 1. díl

zvětšit

Vydavatelství SHOCart tímto dílem vytyčilo nový mezník v mnohaletém vývoji a přípravě cykloturistických map. Od prvních cyklomap, zpracovaných před již více než deseti lety, dospělo k nejnovější podobě zpracování cyklomap, které pokrývá celé území ČR a poskytuje komplexní a aktuální informace o cykloturistické nabídce jednotlivých oblastí.

V úvodní textové části publikace je řada užitečných informací nejen pro začínající cyklisty. Následuje samotná atlasová část, obsahující kompletní, aktuální přehledovou cyklistickou mapu ČR v měřítku 1:100 000. Samozřejmostí jsou zde vrstevnice po 20 m, stínovaný reliéf terénu či doprovodné cykloslužby a turistické zajímavosti. Doplněn je také rejstřík sídel.

Někteří dobrodružněji ladění cykloturisté si dokážou vyhledat cesty pro cyklistický výlet z mapy sami a suverénně absolvují cestu do neznáma. Je však spousta takových, kteří rádi přijmou zajímavou nabídku, kterou autoři připravili jako další, podstatnou součást tohoto cykloatlasu – velký katalog tipů na cyklistické výlety SHOCartu, obsahující výběr 231 atraktivních tras po celém území České republiky, rozdělených podle jednotlivých turistických regionů.

Každý cyklovýlet je umístěn na jednom listu A4. Barevné indexování listů umožňuje přehledné uspořádání výletů podle regionů. Na jedné straně výletního listu je detailní mapa v měřítku od 1:50 000 do 1:75 000 se zákresem průběhu trasy, z druhé strany se nachází podrobný itinerář, výškový profil trasy a důležité informace o turistických zajímavostech, orientačních bodech a službách na trase. Každý cyklovýlet je otaxován podle povrchu cest na trase, je doporučen typ kola (silniční, trekingové, horské) a je ohodnocen z hlediska celkové obtížnosti (délka / převýšení). Z nabídky výletů si jistě vybere každý cyklista – zahrnují celé spektrum od snadných rekreačních, přes turistické poznávací až k terénním a horským.

Z důvodu nedostatečného zájmu trhu o tento produkt se kartografické vydavatelství SHOCart rozhodlo nepokračovat v této koncepci Cykloatlasu. Atlasová část nyní vychází zvlášť měřítku 1:75 000 jako Cykloatlas Česko a tipy na výlety jsou vydávány v rámci nové řady cykloprůvodců Výlety na kole.

UkázkyKliknutím na obrázek můžete stránku zvětšit...

Publikace je VYPRODÁNA, s její reedicí se nepočítá.

SHOCart, spol. s r.o., Vodní 1972, 760 01 Zlín
tel.: 725 117 768, e-mail: prodej@shocart.cz, www.shocart.cz